içinde

Millî Pul Sergisi açıldı

 

Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında PTT ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen, Millî Mücadele ve 2022 Kütahya Millî Pul Sergisi açıldı

PTT Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda milli pul koleksiyonu sergisinin Kütahya ev sahipliğinde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ali Çelik, “Büyük Zafer’in 100. yılında bu anlamlı serginin kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’da olması ayrı bir öneme sahip. Kendi hobi alanları içinde faaliyet yürütürken geleceği kucaklayan bu pullar, bundan sonraki yılları da kucaklayacak şekilde belki bugün dizayn edilen başka bir sembolik anlam ve mahiyet içerecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

‘BİR VE BERABER OLMA DUYGUSUNU GÜÇLENDİRME ÇABASI’

“Büyük Zafer’in 100. Yılı” temalı portföy ve Büyük Zafer’in 100. Yılı 30.08.2022 Kütahya” ibareli ilk gün damgasının sunulacağını da paylaşan Vali Çelik, “Bütün bunların anlamı hepimize ait olan bu vatanın, bu milletin ileriye dönük daha güçlü; gençlerimizin, bizlerin hem zihinsel anlamda geleceğe daha iyi hazırlanması için fikir birlikteliği ve sosyal aktivitelerle dayanışma, beraber olma duygusunu güçlendirme çabası” diye konuştu.

Büyük Zafer’in 100. yılı coşkusunu kültürel, sportif, sanatsal ve sosyal aktivitelerle büyütme gayretinde olduklarını kaydeden Vali Çelik, 100. yılda Kütahya’ya birçok eser kazandırılacağını söyledi. Vali Çelik, 100. yılın sembol eserleri Mehmetçik Camisi açılışı ile Dumlupınar Diorama Müzesi’nin temel atma töreninin de 29 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacağını açıkladı.  Açılışa Vali Ali Çelik’in yanı sıra Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ragıp İmamoğlu, Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ziya Ağaoğulları ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Sergi, 31 Ağustos’a kadar gezilebilecek.