içinde ,

Milli Şair Mehmet Akif anıldı

 

İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılı ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Tavşanlı’da düzenlenen programla anıldı

Tüm yurtta olduğu gibi İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıldönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Tavşanlı’da da düzenlendi. Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen program Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra okul öncesi, ortaokul ve lise düzeyinde yapılan İstiklal Marşı’nı okuma ve Mehmet Akif Ersoy şiirlerini okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verildi. Program İsabet Okulları öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterimiyle sona erdi.

Tavşanlı Belediyesi bu yıl lise öğrencilerine Milli şairimiz Mehmet Akif’in Sefahat kitabını, İlköğretim seviyesinde eğitim alan öğrencilere Kurtuluş Savaşı ve Milli Kahramanlarımızı anlatan kitap setini, ana okulu öğrencilerine ise kol saati hediye etti.

Salonda bulunan herkese Belediye Başkanı Mustafa Güler ve idareciler tarafından İstiklal Marşı baskılı ferman hediye edildi. Başkan Mustafa Güler programda yaptığı konuşmada Mehmet Akif Ersoy’un gençlere çok iyi anlatılması gerektiğini söyleyerek “Merhum Mehmet Akif’in cenazesi bile maalesef hak ettiği şekilde defnedilmedi. Biz bu salonda bulunan tüm gençlerimiz ve velilerine evlerinde, iş yerlerinde asmaları için onun fotoğrafıyla İstiklal Marşımızın bulunduğu bir ferman yaptırdık. Bu fermanı daha öncede tüm esnafımıza dağıtmıştık. İstiyoruz ki Mehmet Akif Ersoy’u her zaman yanımızda hissedelim. Onu Fatiha okuyarak analım. Bu hepimizin Kurtuluş Savaşı kahramanlarımıza bir borcudur.” İfadelerini kullandı.