in

Minikler eğlenerek öğreniyor

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:263karakter

 

Kütahya BİLSEM bünyesinde açılan astronomi, matematik, görsel sanatlar, akıl oyunları, kimya, müzik gibi atölyelerde öğrenciler yarıyıl tatilinde iki hafta boyunca birbirinden farklı ve eğlenceli etkinliklere katılacaklar

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ve yarıyıl tatilinde bilim ve sanat alanlarında atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği BİLSEM Kış Okulları Kütahya’da da faaliyetlerini sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan “yaz okullarının” ardından 2 haftalık yarıyıl tatilinde de Kütahya BİLSEM’de uygulanacak atölye çalışmaları, 3 Şubat tarihine kadar devam edecek. Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit devam eden kış okulu atölyelerini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

ÖĞRENCİLERİN BİLİMSEL BAKIŞ AÇISI

KAZANMASI HEDEFLENİYOR

Kütahya BİLSEM bünyesinde açılan astronomi, matematik, görsel sanatlar, akıl oyunları, kimya, müzik gibi atölyelerde öğrenciler iki hafta boyunca birbirinden farklı ve eğlenceli etkinliklere katılacaklar. Atölye çalışmaları ile bilim ve sanat konularının disiplinler arası etkileşimle ve günlük yaşamla ilişkilendirilerek öğrencilerin eğlenirken yaşayarak, gözleyerek ve yaparak içselleştirmelerini sağlamak; bilimsel bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunmak, bilime ve sanata olan ilgi, sevgi ve farkındalık düzeylerini artırmak amaçlanıyor.

Haberimizi puanlar mısınız?