in

Misafir başkanlara Kütahya turu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:338karakter

 

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin üye belediye başkanları, meclis üyeleri ve üye belediye koordinatörleri Kütahya turu yaptı. Şehrin öne çıkan turizm değerlerini yakından tanıyan misafirler, hayranlıklarını ifade ettiler

Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Deprem ve Deprem Sonrası Sağlıklı ve Dirençli Kentler” konulu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 39. Olağan Meclis Toplantısı ve Kütahya Sempozyumu için Kütahya’da bulunan Sağlıklı Kentler Birliği’nin üye belediye başkanları, meclis üyeleri ve üye belediye koordinatörleri Kütahya turu yaparak şehrin ön plana çıkan güzelliklerini gezdi. Gezinin bir bölümünde misafirlere eşlik eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, üye belediye başkanları, meclis üyeleri ve üye belediye koordinatörlerini Kütahya’da ağırlamaktan son derece memnun olduğunu dile getirerek katılımları için misafirlere teşekkürlerini iletti.

KÜTAHYA’NIN DEĞERLERİNİ YAKINDAN TANIDILAR

Germiyan Sokak’ta başlayan gezide şehrin konaklarına hayran kalan misafirleri, Kütahya Belediyesi Sıtkı Olçar Müzesi ve UNESCO Konağı’nı gezdi. Darülkurra’da okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla huzur bulan Sağlıklı Kentler Birliği üyeleri, ardından Hisar’a çıkarak şehrin manzarası eşliğinde çaylarını yudumladı. Türkiye’nin en büyük meydanlarından biri olan ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından şehre kazandırılan Zafer Meydanı’na da uğrayan misafirlerin son durağı Çavdarhisar’daki Aizanoi Antik Kenti oldu. Antik kentteki tapınağı ve tiyatroyu gezen kafile, Kütahya’da olmaktan ve ağırlanmaktan son derece memnun olduklarını ifade ederek şehre hayranlıklarını dile getirdi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin üye belediye başkanları, meclis üyeleri ve üye belediye koordinatörleri, ev sahipliği için Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini iletti.

Haberimizi puanlar mısınız?