in ,

Misafir öğrencilerden Güler’e ziyaret

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:220karakter

 

Erasmus+ kapsamında Tavşanlı’da bulunan yabancı öğrenciler Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ziyaret etti

Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Raşit Refik Küçükkağnıcı ve Aslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Okay Torun ile İspanyalı öğrenciler Alexandro Barna Kocze, Roger Colomer Pi, Cristian Turcan, Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

İspanya’nın Katalan bölgesinde mesleki eğitim veren Institut Julio Antonio okulundan Motorlu Araçlar Teknolojisi öğrencileri, erasmus+ kapsamında Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi aracılığı ile staj yapmak için Tavşanlı’ya geldiler.

Tavşanlı’da 3 hafta süre ile kalacak öğrenciler eğitimlerine başladılar. Bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olan Göbel Termal Tesisleri’nde konaklayan öğrenciler, bir hafta süre ile okulda eğitim aldıktan sonra stajlarını Tavşanlı sanayisindeki işletmelerde yapıyorlar. Öğretmenleri Jordi eşliğinde gelen Alexandro Barna Kocze, Roger Colomer Pi, Cristian Turcan Tavşanlı’da bulunmaktan memnun olduklarını söylediler.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerle İngilizce sohbet etti.

Öğrenciler, kendilerini kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Güler’e misafirperverliği dolayısıyla teşekkür etti.

Haberimizi puanlar mısınız?