in ,

Mr. Pratic üretime başladı! Durmaz, ikinci fabrika için tarih verdi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:383karakter

 

İş adamı Cenk Durmaz tarafından Kütahya’da 1. OSB’de 30 milyon TL’lik yatırımla kurulan Mr. Pratic gerçekleştirilen görkemli açılış töreniyle üretime başladı. Törende, Zafer OSB’de faaliyet gösterecek yeni fabrikanın müjdesini veren Durmaz, 400 kişinin istihdam edileceği tesisin 2024 yılında açılacağını belirtti

Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde Mr. Pratic markası ile üretime başlayan Buse Ev Gereçleri firmasının fabrika açılışı gerçekleştirildi. Açılışa AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu (UTEP) Genel Başkanı Sami Bektaş, Buse Ev Gereçleri Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Durmaz ve ailesi ile çok sayıda iş adamı katıldı.

‘İSTİHDAMI KISA SÜREDE 200 KİŞİYE ÇIKARACAĞIZ’

8 yıl öğrenci olarak yaşadığı Kütahya’ya yatırımcı olarak geri döndüğünü söyleyen Cenk Durmaz, “Kütahya’ya çok teşekkür ediyorum. Bizi bağrına bastı. Kütahya halkı o kadar güzel ev sahipliği yapmış ki, bugün burada yatırım kararı almışız. Ada Üretim tesisimizi hizmete açıyoruz. Şuan 130 çalışma arkadaşımızla üretimimize devam ediyoruz. Çok kısa zamanda 200 kişiye çıkacağız” dedi.

YENİ YATIRIMIN MÜJDESİNİ VERDİ

Zafer OSB’de yapacağı yeni yatırımın detaylarını da paylaşan Durmaz, “Yeni bir yatırımımız olacak. Kısmet olursa 15 Ekim 2024’te orada da üretime başlayacağız. ADA-2  adını vereceğimiz tesislerimizde 400 kişi istihdam edeceğiz. Biz ülkemiz için üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmasında genç yatırımcılara da tüyolar veren Durmaz, başarının dürüstlük ve çalışmak geçtiğine vurgu yaptı. Durmaz’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu (UTEP) Genel Başkanı Sami Bektaş birer konuşma yaparak katılımcılara seslendi, Durmaz’ı tebrik etti. Konuşmalardan sonra iş adamı Durmaz, yola birlikte çıktığı çalışma arkadaşlarına plaket takdim etti.

Haberimizi puanlar mısınız?