içinde

Müftü Demirtaş’tan kandil mesajı

 

Üç Ayların başlangıcı ve Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, “Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir” dedi

Bereketli zaman dilimleri üç aylar ve üç ayların ilk kandili Regaib Kandili ile ilgili mesaj yayınlayan Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş, bereketin yegane kaynağının Allah (c.c.) olduğunu ifade etti. Kur’an-ı Kerimde bereket kavramının yağmur için, Kur’an-ı Kerim için, Kabe için kullanıldığını dile getiren İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, “Cenabı Allah’ın kulları için açtığı sonsuz lütuf kapılarının ilki Recep ayıdır. Bu ay Müminlerin, Cenâb-ı Hakk’a iman ve ilticalarının, Resûlüllah’a itaat ve muhabbetinin bir nişanesidir. Recep ayında, iki mübarek gece inanan gönüllere misafir olur. Bunlardan biri Regaib gecesidir. Regaib, Rabbimize rağbet etmek, bütün istek ve arzularımızı Allah’ın rızasına bağlamaya çalışmak demektir. Bu gece, akıp giden hayatımızda asıl kazancımızın Rabbimize yönelmek, kulluk sözümüzü tutmak olduğunu bize öğretir. Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir.” dedi.

Üç Aylar’a kavuştuğu zaman Peygamber Efendimizin, “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua ettiğini dile getiren Müftü Demirtaş, “Biz de aynı duayı bütün İslâm âlemi için tekrar ederek: “Allah’ım! bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle” diye dua edelim. Üç Aylar ve kandil vesileleri ile Rabbimize olan ahdimizi yenileyelim, Allah’a verdiğimiz sözü tutmuş olalım. Kendimizi nifaktan, hasetten, kinden, nefretten, ayrımcılıktan uzaklaştıralım ki, O’nun lütfuyla kardeş olalım. Allah’ın bize verdiği nimetleri zaaflarımızın kurbanı yapmayalım ki, Allah’a daha yakın olalım. Rağbetimiz başkaca hiç bir şeye değil, sadece O’na olsun ki, her gecemiz Regaib olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kütahyalı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin, İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, yerini barış ve huzura bırakması; rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenâb-ı Mevlâ’ya niyaz ediyorum” dedi.