in , ,

Nida Olçar minik öğrencilere unutamayacakları bir gün yaşattı

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:294karakter

 

Kültür Bakanlığı çini sanatçısı Nida Olçar, Altıntaş’ın Yolçatı köyünde yaşayan ilkokul öğrencilerini Sıtkı Olçar Çini Müzesinde ağırladı. Çiniden kitap ayracı yapan öğrenciler, Karagöz ve Hacivat oyunuyla eğlendi, Sıtkı Olçar, çini ve şehrin tarihi hakkında bilgilendirildi

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Kültür Bakanlığı çini sanatçısı Nida Olçar, bu kez Altıntaş Yolçatı İlkokulu öğrencilerini konuk etti. Sıtkı Olçar Çini Müzesinde öğrencilerle birlikte çiniden kitap ayracı yapan Olçar, konularına Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen Karagöz-Hacivat oyun seti ve çeşitli hediyeler verdi. Kütahya Tiyatrocular Derneği tarafından sunulan Karagöz-Hacivat oyununu da ilgiyle takip eden öğrenciler Sıtkı Olçar Çini Müzesi ve Kent Tarihi Müzesini gezme fırsatı yakaladı.

Etkinliğin ardından Kütahya’dan Haber’e açıklamalarda bulunan Nida Olçar, “Bugün Sıtkı Olçar Çini Müzemizin kıymetli misafirleri vardı. Altıntaş Yolçatı İlkokulu öğrencilerimizi misafir ettik. Geçtiğimiz dönemde de çocuk atölyelerimizde etkinlikler yapıyorduk. Bu sene biraz farklı bir konseptte yaptık. Kütahya Tiyatrocular Derneğimize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugünkü çocuk atölyesi etkinliğimize Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş tarafından Karagöz-Hacivat oyun seti gönderildi. Bu yıl farklı ilçe ve köylerden çocuklarımızı ağırlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?