in

Öğrenciler İngilizce’yi eğlenerek öğrenecek

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:221karakter

 

Kütahya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi ve lise eğitimi veren 3 okulun ortaklığında düzenlenen ‘English Days’ etkinlikleri başladı. Proje sayesinde öğrenciler, şarkı, münazara, bilgi ve kısa film kategorilerinde yeteneklerini sergileyecek

Kütahya İl MEM-Arge Birimi, Abdülhamid Han Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliğiyle düzenlenen ‘English Days’ etkinliklerinin ilki olan ‘Şarkı yarışması’ Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapıldı. Abdülhamid Han Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ayşegül Arhan Pakna, Kırklar Kız AİHL İngilizce öğretmeni Nagehan Yılmaz Demir ve Atatürk MTAL Müdür Yardımcısı Emine Güner tarafından yürütülen proje, 8-16 Haziran tarihlerinde ve 4 farklı içerikle gerçekleştirilecek.

Şarkı Yarışmasının yanı sıra münazara, bilgi ve kısa film kategorilerinde öğrenciler İngilizce yeteneklerini sergileyecek. Bu proje sayesinde Kütahya Merkez ilçe genelinde lise öğrencilerinin İngilizce becerilerini geliştirecek, sosyalleşip eğlenirken de İngilizce kullanmalarını teşvik etmeyi amaçlıyorlar. Yarışmada dereceye girenlerin belge ve plaketleri ise 16 Haziran tarihinde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Salonu’nda yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecek.

Haberimizi puanlar mısınız?