içinde ,

Öğrenciler şehirden kopuk olmayacak

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tavşanlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu, Tavşanlı’nın ikinci üniversitesi hakkında merak edilenleri cevapladı. Saraçoğlu, “Öğrencilerimiz şehirden kopuk olmayacak. Tavşanlı, Sağlık Üniversitesi öğrencilerinin varlığını yakından hissedecek” dedi

Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO hakkında bilgiler veren Saraçoğlu, “Bu sıra dışı yapılanma hızında Rektör hocamızın büyük rolü var. Kendisi Tavşanlı’daki okulumuza özel önem veriyor, yakından ilgilenerek gereken bütün desteği sağlıyor. Bu bize büyük kolaylık sağlıyor. Leblebi Tavşanlı için hangi öneme ve tanıtım değerine sahip ise Sağlık Üniversitesi de gelecekte ilçemizin Türkiye’de tanınmasında marka değerlerinden birisi haline gelecek. Şu anda yüksekokulumuz kadrosunda alanlarında başarılı 6 doktor öğretim üyesi ve 7 öğretim görevlisi olmak üzere toplam 13 öğretim elemanı bulunmaktadır. İlerleyen zamanda kadrolarımız daha da güçlenecektir” ifadelerini kullandı.  

KSBÜ olarak açtıkları tüm programlarda öncelikle ülkenin ihtiyacı olan ve tercih edilebilirliği yüksek olan bölümleri seçtiklerini söyleyen İsmail Saraçoğlu, “Rektör Hocamız Prof. Dr. Vural Kavuncu uhdesinde, üniversitemizin rehabilitasyon alanında ihtisaslaşma ve mükemmeliyet merkezi olma hedefi bulunmaktadır.  Şu anda gerek altyapı ve olanaklar, gerekse öğretim elemanı kadrosu olarak da bu hedefimize oldukça yakınız. Bu sebeple Fizyoterapi Programı da ilk tercih ettiğimiz programlardan birisi olmuştur. Örneğin bu programa kayıtlı öğrencilerimiz uygulamalı eğitimlerini kısa süre içerisinde hizmete girecek, 96 yataklı Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde görecekler. Bu Türkiye’deki bu programa kayıtlı öğrenciler için çok önemli bir şans ve avantajdır.  Ayrıca yüksekokulumuz bünyesinde açtığımız Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Programı Türkiye’de ilk ön lisans programlarından birisi olacak ve mezunlarımız bu alandaki önemli bir boşluğu dolduracaklardır. Bu programın açılış ve kuruluşunda büyük katkıları bulunan ve bu alanda çok önemli çalışmalara sahip Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Duygu Perçin Renders Hocamızın da varlığını çok önemli buluyoruz” dedi.