in ,

Öğrenciler yazı sporla geçirecek

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:365karakter

 

Kütahya’da GSB Spor Okulları 5-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor. Öğrenciler 20’den fazla spor dalında kendilerini geliştirebilecekler

Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla GSB Spor Okulları 5-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 İl’ de düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları Kütahya’da başladı.

KAYITLARIN ALINACAĞI KURUMLAR

Her yıl binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okullarında kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Dumlupınar Spor Salonunda ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacak.

KURSLAR YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

5-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek. Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak, teslim edebilecekler. Kurslar yaz boyunca devam edecek.

BRANŞLAR

GSB Spor Okullarında, Atıcılık, Boks, Hentbol, Kick boks, Taekwondo, Atletizm, Cimnastik, Judo, Tenis, Futbol, Badminton, Güreş, Masa Tenisi, Basketbol,  Halter, Karate, Voleybol, Oryantiring,Okçuluk, Geleneksel Türk Okçuluğu, Spor Tırmanışı Muay Thai spor dallarında ücretsiz faaliyet verilecek. Yüzme branşı ise ücretli olacak. GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları Açılış Töreni 4 Temmuz 2023 Salı Günü gerçekleştirilecek. Spor Okulları hakkında detaylı bilgi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün iletişim numarası 0 274 223 84 09; Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun iletişim numarası 0 274 225 63 60 olarak paylaşıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?