in

Ok Meydanı’nda Türk Bayrağı göndere çekildi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:211karakter

Kütahya Valisi Ali Çelik; Türkiye’nin yerinde ayağa kaldırılan ikinci Ok Meydanı Kütahya Belediyesi Germiyan Ata Sporları Merkezinde Türk bayrağını göndere çekti

Kütahya Belediyesi tarafından ihya edilen ve Türkiye’de İstanbul Ok Meydanı’ndan sonra yerinde ayağa kaldırılan ikinci Ok Meydanı olan Germiyan Ata Sporları Merkezinde bayrak göndere çekme töreni düzenlendi. Vali Ali Çelik, bayrak göndere çekme töreninde yaptığı konuşmada okçuluk alanında faaliyet gösteren federasyon, kulüp ve tesislerin önemine değindi. Emeği geçenlere teşekkür eden Vali Çelik, “İnşallah şehrimizde 900 gez ve üzeri atış yapabilecek okçular yetişir” dedi.

‘ATA MİRASINA SAHİP ÇIKMANIN GURURUNU YAŞIYORUM’

Ata yadigarı miraslara sahip çıkmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Yerel yönetim olarak ata yadigarı olarak ne varsa onları yaşatacak, ayağa kaldıracak ve gelecek nesillere aktaracak her türlü girişim bizim için bir görevdir” dedi. Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik tesisteki Türk bayrağını göndere çekti, ok attı. Tören, tesisin gezilmesiyle sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?