in ,

Okuduğu şehirde fabrika kurdu! İstihdamı 3 kat artıracak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:267karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olup Kütahya 1. OSB’de fabrika açan iş insanı Cenk Durmaz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı ziyaret etti. Durmaz, 130 olan çalışan sayısını yakın zamanda 400’e çıkaracağını söyledi

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da temizlik ürünleri üzerine kendi şirketini kuran Cenk Durmaz’la çalışmaları hakkında sohbet eden Rektör Uysal, Durmaz’ın sahibi olduğu şirketin 2. fabrikasını kurma tercihini okuduğu şehir olan Kütahya’daki 1. OSB’den yana kullanmasını takdirle karşıladığını ifade etti.

Durmaz ise Kütahya’nın ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin kendisine o dönemde sahip çıktığını, bu yüzden bu yatırımın bir vefa borcu olduğunu da ifade ederek, “3. fabrika için ise Zafer OSB’ye başvuru yaptık. Zafer OSB’nin de faaliyete geçmesiyle şirketimiz bugün 130 çok yakın zamanda ise 200 olacak çalışan sayısını toplamda 400’e çıkartacak. Böylece Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okuyan öğrencilere staj ve iş olanaklarını da sağlayabileceğiz” dedi.

Üniversite çatısı altındaki kurumlardan Radyo Dumlupınar’ın kuruluşunda da önemli görevler üstlenen Durmaz’ın ziyaretiyle ilgili Radyo Dumlupınar’dan “Okuduğu şehre yıllar sonra gelerek fabrika açan, ülkemiz ve şehrimiz ekonomisine katkı sağlayan mezun öğrencimiz Cenk Durmaz’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” mesajı paylaşıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?