in

Okullar yeni yıla yetişecek

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:504karakter

 

Kütahya’da inşaatı devam eden 17 eğitim kurumunun büyük bir kısmı bir sonraki Eğitim Öğretim Yılı’na yetiştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, inşaatlarda incelemelerde bulundu

Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan Gölpınar, Kütahya’da depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve yıkılıp yeniden inşa edilmeye başlanan, eğitim binalarının inşaatlarını yerinde incelediler. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nesrin Güral Anaokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre İlkokulu, Atakent İlkokulu ve Atakent Ortaokulu inşaatlarında incelemede bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “İlimiz genelinde 17 eğitim kurumunun yapım işleri devam etmektedir, yapım işleri devam eden eğitim kurumlarımızdan bazılarını bugün ziyaret ettik. Ziyaret gerçekleştirdiğimiz eğitim kurumlarımızın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Eylül ayına yetiştirilmesi için yüklenici firmalar tarafından hızlı bir şekilde inşaat çalışmaları devam etmektedir. Devam eden çalışmaların hayırlısıyla eğitim öğretim başlamadan Eylül ayı itibariyle bitirilecek olması ve daha sonraki müteakip aylarda da devam edecek olması ilimiz eğitimine çok büyük bir katkı sunacaktır. Yapım işleri devam eden bu yatırımların hayırlı olmasını diliyor, kazasız belasız bir şekilde en kısa zamanda tamamlanmasını diliyorum” dedi.

YAPIMI DEVAM EDEN 17 EĞİTİM KURUMUNUN TAMAMLANACAĞI TARİHLER

İl merkezinde inşa edilen 16 derslikli Merkez İlkokulu Temmuz ayında, 8 derslikli Merkez Anaokulu Temmuz ayında, 12 derslikli Nesrin Güral Anaokulu Ağustos ayında, 16 derslikli Atakent İlkokulu Ekim ayında, 16 derslikli Yunusemre İlkokulu Ekim ayında, 16 derslikli Atakent Ortaokulu Kasım ayında, 24 derslikli Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Kasım ayında, 24 derslikli Devlet Hatun Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Kasım ayında, 12 derslikli Bahattin Çini Özel Eğitim İş Eğitim Merkezi 2024 yılının Ocak ayında, 16 derslikli Ergün Çelebi Ortaokulu 2024 yılının Ocak ayında, 16 derslikli Mustafa Kemal Ortaokulu 2024 yılının Şubat ayında, 200 öğrenci kapasiteli Kılıçarslan Anadolu Lisesi Ortaöğretim Pansiyonu 2024 yılının Mart ayında, 16 derslikli Kütahya Lisesi 2024 yılının Mayıs ayında, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesine ait 100 öğrenci kapasiteli pansiyon, 4 atölye ve spor salonu 2024 yılının Aralık ayında tamamlanacak. Tavşanlı’da inşa edilen 8 derslikli İbrahim Düvenli İlkokulu Temmuz ayında, Domaniç’te inşa edilen Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Spor Salonu Haziran ayında, Gediz’de bulunan 8 derslikli Erdoğmuş Ortaokulu Ağustos ayında tamamlanacak.

Haberimizi puanlar mısınız?