in

Önsay: ‘Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak Sayın Vekil!’

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:469karakter

 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, CHP’liler ile Pazar esnafı arasında yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulundu. Kasap’ın olayları yatıştırmak yerine pazar esnafına ‘Terör sevici’ ithamlarında bulunduğuna dikkat çeken Önsay, “Sayın Kasap’ı buradan uyarıyorum; ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak Sayın Vekil!” dedi

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Dün Fatih Mahallesi Pazar yerinde bugün de Cuma  pazarında esnafımız, vatandaşlarımız ve CHP  örgütü mensupları arasında yaşanan, asla tasvip etmediğimiz olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Taraflara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Görüntülerde kendisi adına utanarak izledik ki; CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap, pazarcı esnaflarımıza “terör sevici” ithamında bulunuyor. Hatta bu hakaretlerine “ Onlar herşeyi terörize ediyor, onlar terör dostudur.” diye devam ederek olayı yatıştırmak yerine ağzından çıkan, kabul etmediğimiz kelimelerle vatandaşlarımızı kışkırtmaya ve tahrik etmeye devam ediyor.

Sayın Kasap’ı buradan uyarıyorum; ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak Sayın Vekil! Makamı, unvanı ne olursa olsun, hiç kimse siyasi görüşlerinden dolayı vatandaşlarımıza hakaret edemez. Yan yana, kol kola olduğunuz, övgülerde bulunduğunuz HDP’ye, Selahattin Demirtaş ve avenesine söyleyemeyeceğiniz lafları vatandaşlarımıza “Terörist sevici, terör dostu” gibi ithamlarda yakıştıramazsınız. Biz buna izin vermeyiz.

Yine hakaret ettiğiniz insanlarında oylarıyla seçilmiş bir milletvekili olarak dokunulmazlığınıza güvenerek vatandaşlarımıza istediğiniz gibi konuşmanızı kınıyor, ayrıştırıcı dil kullanmanızı ayıplıyorum.

Kıymetli vatandaşlarımızdan, esnaflarımızdan ricam, lütfen sakinliğimizi ve sükunetimizi koruyalım. 28 Mayıs günü görüşünüz ne olursa olsun sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Teşkilatları olarak biz her görüşünüze saygı duyuyoruz. Bizler vatandaşlarımızın her zaman, her koşulda yanındayız. Allah’ın izni, siz değerli vatandaşlarımızın desteği ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçtiğimizde ayrıştırıcı dil kullananlara, vatandaşlarımızı tahrik edenlere cevabı yaşayacağımız coşku ve sevincimizle vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kazandığında hiç kimse kaybetmeyecek. Tüm vatandaşlarımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haberimizi puanlar mısınız?