in ,

Ormanların koruyucuları eğitimde

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:338karakter

 

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü personeli, düzenlenen teorik ve uygulamalı eğitim seminerleri ile ormanların yarınlara daha sağlıklı aktarılabilmesi için gücüne güç kattı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürlüğü tarafından tüm Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılan 2023 Yılı Hizmet İçi Eğitim Seminerleri tamamlandı. Kütahya Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil, hizmet içi eğitim seminerlerinin, bilgilerin tazelenmesine, yeni bilgiler öğrenilmesine ve bilgi alışverişi yapılması açısından önemi üzerinde durarak, aynı zamanda kurum hafızasının güncellenmesine de katkı sağladığını belirtti. Orman yollarının planlanması bakımı ve yapımı, bina ve tesis işleri, arazi arsa satış ve kiralama, taşınmaz kayıt işlemlerine yönelik olarak faaliyetlerin daha etkin ve verimli yürütülmesi, personel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanmasına yönelik düzenlenen eğitim semineri arazi ve büro da gerçekleştirildi. Hizmet içi eğitim seminerinde, karşılaşılan sorunlar üzerinde duruldu ve çözüm önerileri alınarak, istişarelerde bulunuldu.

Eğitim Seminerinde, Makine ve İkmal Şube Müdürü Ferhat Çam tarafından Makine ve İkmal Şube Müdürlüğü genel konuları, İnşaat Mühendisi Osman Güç ve İnşaat Teknikeri Doğanay Karadaş tarafından İnşaat ve Emlak Konuları, Makine Mühendisleri Akif Eltan ve Hakan Öksüm tarafından hizmet vasıtaları ve iş makineleri kullanımı konuları, Endüstri Mühendisi Adem Öztürk tarafından ise orman yolu etüt ve aplikasyon, planlama, yeni yol yapımı, büyük onarım, üst yapı, sanat yapısı işlerinin arazide uygulamalı eğitimi katılımcılara verildi. Büroda verilen teknik bilgilerin ardından Makine Mühendisleri Akif Eltan ve Hakan Öksüm tarafından iş ve üretim makineleri üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

Haberimizi puanlar mısınız?