in

Özel askerler için kına gecesi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:433karakter

 

Temsili askerlik yapacak olan engelli bireyler için Kütahya Belediyesi tarafından kına gecesi düzenlendi. Vali Ali Çelik, Milletvekili Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, düzenlenen organizasyonda engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Kütahya Belediyesi, Dünya Engelliler Haftası kapsamında şehirdeki tüm engelli vatandaşları ve ailelerini düzenlediği anlamlı organizasyonda bir araya getirdi. Verilen yemek öncesi Vali Ali Çelik ile birlikte masaları tek tek dolaşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, engelli vatandaşlara ve ailelerine hoş geldiniz diyerek ihtiyaç ve talepleri dinledi. Yemeğin ardından temsili olarak askere gidecek engelli gençlere kınalar yakıldı, dualar okundu. Ardından başlayan mini konser ve müzikle engelli gençler ve aileleri doyasıya eğlenerek unutulmaz bir akşam yaşadı. Programda vatandaşlara hitap eden ve Dünya Engelliler Haftası’nı kutlayarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Siz ne derseniz biz onları yapmak zorundayız. Daha çok şey yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Elimizden geldiğince de herhangi bir engelli kardeşimiz için bugüne kadar sarf ettiğimiz çabayı daha çok sarf edeceğimizi söylemek isterim. Kütahya Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren engelleri kaldırıyor, engelli vatandaşlarımıza hayatı kolaylaştırmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR’

Sözlerine “Tüm engellerimizi birlikte aşacağız” diyerek devam eden Başkan Işık, “Engelli olmak bir engel değildir, en büyük engel sevgisizliktir. Engellinin en büyük silahı da sabır ve azimdir. Bizler de sizin bu mücadelenizin her zaman yanındayız. Destekçiniz olmaya da devam edeceğiz. Birbirimizi anladığımız her an bütün engelleri yıkar ve yaşamı herkes için de huzurlu kılarız” dedi.

ÖZEL ASKERLERİN KINASINI NEZİHA ÇELİK YAKTI

Vali Ali Çelik ve eşi Neziha Çelik de bu özel gecede engelli gençlerin yanında yer aldı. Programda, Neziha Çelik’in yaktığı kınalarla beraber engelli gençler unutulmaz bir gece yaşadı. Etkinlikte engelli bireyler ve aileleriyle zaman geçirerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Çelik çifti, neler yapabilecekleri konusunda istişarelerde bulundu. Engelli bireylerin toplumda daha fazla fark edilmesi ve desteklenmesi için farkındalık oluşturmanın önemini vurgulayan Vali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a ve programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Haberimizi puanlar mısınız?