içinde

Özel Eğitim Uygulama Okulunda inceleme

 

Vali Ali Çelik, Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “43 Proje Resim Sergisi” ile okul bahçesinde kurulan seranın açılışına katıldı. Vali Çelik, açılış kurdelesini okul öğrencileri Rıza Deniz Er ve Sevim Şifa Atasoy’la birlikte kesti

Vali Ali Çelik, “Toprakta Açan Çocuklar” projesi kapsamında oluşturulan seradaki ürünler hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin motor ve sosyal becerilerini geliştirmek için hazırlanan serada çilek yetiştirilmesi tavsiyesinde bulunan Vali Çelik, çocukların emek verdiği serada dalından meyve yeme keyfini yaşaması gerektiğini söyledi. Okulda incelemelerde bulunarak müzik ve görsel sanatlar derslerine de katılan Vali Ali Çelik, öğrencilerle birlikte ebru yaptı. Derslere katılan Vali Çelik’e, öğrenciler sarılarak sevgilerini gösterdi.

‘SEVGİ EN BÜYÜK İLAÇ’

Vali Ali Çelik, Halk Eğitim Merkezi kurslarını tamamlayan velilerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı serginin de açılışını yaptı.  Velilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, “Çocuklarımız için en büyük ilaç sevgi. Sevgi dolu mücadeleniz için teşekkür ediyorum” dedi. Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda çocukların eğitim alanlarının niteliğinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Çelik, “ Devletimiz özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız açısından çok nitelikli eğitim alanları, sorumluluklarını yerine getirecek birçok alanda destekler vermekte. Bu anlamda da ciddi gurur verici bir tablo var. Doksan dört otizmli çocuğumuzla beraberdik. Bu anlamda çok büyük yenilikler, büyük hizmetler gerçekleştirildi. Bu hizmetlerin sunulmasında, çocuklarımızın, ailelerin geleceğe umutla bakması için büyük bir çaba gösteren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu. Vali Ali Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ile Okul Müdürü Mehmet Kabadayı eşlik etti.