in ,

Özel öğrenciler farkındalık için yürüdü

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:244karakter

 

Gediz’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle 15 Temmuz Şehitleri Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından ‘Farkındalık Yürüyüşü’ düzenlendi

Düzenlenen etkinliğe; Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Üsteğmen Yaşar Türker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Şule Bilgili, 15 Temmuz Şehitleri Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdür V. Hasan Ulutürk, engelli vatandaşlar, aileleri ve öğretmenler katıldı.

Gediz Belediye Hizmet binası önünde toplanan engelli vatandaşlar, aileleri ve protokol üyeleri kortej eşliğinde Cumhuriyet Caddesi boyunca yürüdü.

Kortej Yürüyüşü öncesinde Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ve protokol üyeleri tarafından engelli vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak konuşmasında; “Bilindiği gibi her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Hafta boyunca engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda Sevginin, gönül birliğinin ve anlayışın aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Sabır ve azimle hayata tutunan, yaşama bağlılıklarıyla bizlere örnek olan engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Sizleri çok seviyoruz. Sadece bu özel gününüzde değil, Her zaman 7/24 sizinleyiz, hizmetinizdeyiz.” açıklamasında bulundu.

Haberimizi puanlar mısınız?