in

Pearson’dan DPÜ’ye denklik raporu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:302karakter

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu, Pearson Assured tarafından gerçekleştirilen kalite denetleme sürecinden başarıyla geçti ve denklik raporu kazandı

Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulumuza, Pearson Assured tarafından denklik raporu verildi. İngilizce Hazırlık Okulu, Pearson Assured tarafından belirlenen üç temel kalite ölçütü olan yönetim-organizasyon, eğitim-öğretim, ölçme ve değerlendirme alanlarında küresel düzeyde uygulanan toplam 40 kalite standardına uyum sağladığını ortaya koydu. Böylece Yabancı Diller Yüksekokul tarafından verilen yabancı dil hazırlık eğitiminin kalitesinin dünya standartlarında olduğu İngiltere merkezli uluslararası tarafsız bir kuruluş tarafından tescil edildi.

ÖĞRENCİLER SERTİFİKA SAHİBİ OLACAK

Konuyla ilgili Yüksekokuldan yapılan yazılı açıklamada, “2019 yılında başlayan uzun ve zorlu bir süreç sonunda, Pearson Assured kalite temsilcisi önce kendisi ile paylaşılan el kitaplarını ve kanıt dosyalarını incelemiş, görselleri değerlendirmiş ve kalite ve akreditasyon ekibimizin yanı sıra birim koordinatörlerinin de katıldığı yaklaşık 4 saat süren bir çevrim içi toplantı sonucunda birimimize Pearson Assured standartlara tam uyum raporu verildi. Böylece 2020-2021 akademik yılından başlayarak hazırlık eğitimi alan ve bu eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Pearson Assured sertifikası alma olanağı kazanmış olacaklar. İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’si ve ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da da birçok kurum ve kuruluş ile çalışmalar yürütmekte olan Pearson Assured sertifikasını alan öğrencilerimize bu belge, bahsedilen bölgelerde okul kabulleri, iş başvuruları, akademik ve mesleki kariyerlerine devam etmelerinde faydalı bir araç teşkil edecek” ifadelerine yer verildi.

Haberimizi puanlar mısınız?