içinde

Polisler YKS’ye girecek öğrenciler için seferber oldu

 

Ülke genelinde olduğu gibi Kütahya’da da binlerce öğrenci YKS’nin ilk oturumunda ter döktü. Trafik polislerinin aldığı önlem ve tedbirler sayesinde ulaşımda aksaklık yaşanmazken, kimliğini unutan bir öğrenci Yunus ekipleri tarafından sınava gireceği binaya yetiştirildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 ilde düzenlenen, 3 milyon 234 bin 409 aday ile rekor başvurunun yapıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi. Kütahya’da binlerce öğrenci sınava gireceği binalara akın etti.

TRAFİK POLİSLERİ EK ÖNLEM ALDI

Sınav nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklara karşı geniş önlem alan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Evliya Çelebi Yerleşkesine 2 farklı giriş noktası oluşturdu. Alınan tedbirler sayesinde sınava girecek öğrenciler trafikte sorun yaşamadan sınava giriş yaptı.

KİMLİĞİNİ UNUTTU, YUNUS TİMİ YETİŞTİRDİ

Kimliğini unuttuğu için geciken bir öğrenci ise, kampüs girişinde bekleyen Yunus Timinin aracıyla sınava gireceği binaya götürüldü. Sınavın başlamasına kısa süre kala binaya giriş yapan öğrenci, Yunus Timlerine teşekkür etti.