içinde

Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Kütahya Belediyesi’ne devredildi

Güriş Holding tarafından bağış olarak özel gereksinimli bireylerin topluma kazandırılması amacıyla yapılan Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi gerçekleştirilen imza töreni ile Kütahya Belediyesi’ne devir teslim edildi

Yamantürk Vakfı, yaptırdığı okullar ve  üniversite öğrencilerine verdiği karşılıksız burslar ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla ön plana çıkıyor. Vakfın, özel gereksinimli bireylerin de eğitim hayatına dokunma amacıyla hayata geçirdiği “Yamantürk Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi”nin imza töreni ile Kütahya Belediyesi’ne devir teslimi gerçekleştirildi. Bireylerin sosyal hayata katılımını sağlayarak, onların gelişiminde etkin rol alacak eğitim kompleksinde konser, tiyatro, sinema, konferans ve seminer hizmeti de verilecek. Törenin açılış konuşmasını yapan Güriş İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Orhan Barut, holding olarak özel gereksinimli bireylerin hayata kazandırılması ve gelişimlerinde rol oynayacak yatırımı gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık da, devraldıkları merkezi engelli derneklerinin engelsiz yaşam merkezi olarak bir sosyal rehabilitasyon merkezi olarak kullanmayı planladıklarını söyledi. Işık, “Engelli derneklerimiz gerek ulaşım gerekse daha merkezde bir tesis kazandırılması yönünde düşüncelerini bize aktardılar. Eğer uygun görürlerse öncelik hakları onların” diye konuştu.

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise Güriş Holding’e teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımız liderliğin engelli ve ya engelsiz 84 milyon vatandaşımıza en nitelikli sosyal güvenlik sistemini getirdik. Bu noktada çalışmalarımız Cumhur İttifakı olarak devam ediyor. İnşallah hep birlikte güçlü Türkiye’yi inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. Son 20 yılda engelli vatandaşlara sağlanan imkanların inanılmaz derecede arttığını kaydeden Kütahya Valisi Ali Çelik, “Tedavi süreçleri başta olmak üzere devletimiz ciddi manada çaba harcıyor. Şuan itibariyle 400’e yakın ağır engelli ve bedensel engelli vatandaşımızın 5 rehabilitasyon merkezinde yatılı olarak tedavileri devam ediyor. Engelli vatandaşlarımıza devletimiz, hükümetimiz her türlü desteği sunmak için çaba içerisinde. Bir de buna özel sektördeki firmalarımızın çabası eklenince onların hayatlarına ilişkin zorlukları aşmak için bir güç birliği oluşuyor” dedi.

#kütahya #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #kütahyabelediyesi #güriş #rehabilitasyon