in

Rektör Kızıltoprak, görevi Uysal’dan devraldı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:343karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görevi Prof. Dr. Kâzım Uysal’dan devraldı

Rektörlük makamında yapılan devir teslim töreni öncesinde rektörlük binasına gelen Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ı burada Prof. Dr. Kâzım Uysal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, senato üyeleri, dekanlar, akademik ve idari personeller karşıladı. Ardından makama geçen Prof. Dr. Kızıltoprak ve Prof. Dr. Uysal, devir teslim töreninde birer konuşma yaptılar.

Görevi teslim alan Kızıltoprak, kendini DPÜ Rektörlüğü makamına layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir’e, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK Üyelerine, Kütahya’daki tüm STK’lara teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Rektörlük bir bayrak yarışıdır. Görevi dün hocamız yaptı, bugünden itibaren biz yapacağız. Gelecekte de bir başka hocamız ve hocalarımız yapacak. Prof. Dr. Kâzım Uysal Hocamız, Üniversitemize 4 yıl hizmet etti. Rektör Hocamız ve ekibine, bu 4 yıl süresince yapmış olduğu hizmetlerden dolayı hem şahsım hem de bundan sonraki temsil edecek olduğumuz Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra hocamızın bıraktığı yerden daha ileriye taşımak için sizlerle beraber bu gayretin içerisinde olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde, inşallah istediğimiz arzuladığımız bir üniversiteyi oluşturma hedefinin peşinde olacağız. Ülkemizin bu güzide şehzadeler şehrinde, Kütahya’mızda, bu görevi üstlenmenin mesuliyetinin farkındayım. Bu mesuliyetin gereğini de Allah’ın izniyle yerine getireceğiz. İnşallah bundan sonra, birlikte, huzur içerisinde bir üniversite için mesaide olacağız” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?