içinde

Rıfat Kıncı ‘Kesin ihraç’ istemiyle disipline sevk edildi

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, il yönetimindeki bir kadın üyenin darp edildiği olayla ilgili Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın ‘kesin ihraç’ istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi

İyi Parti Kütahya İl Başkanlığında meydana gelen olayda Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın kendisini darp ettiğini iddia eden il yönetimindeki S.S.Y.’nin şikayetçi olmasının ardından bir açıklamada İl Başkanı Erol Ertürk’ten geldi. “Genel başkanımızın kadın olduğu  partimizde her zaman kadına şiddete hayır diyoruz” diyerek sözlerine başlayan Ertürk, “Genel başkanımızın  kadına şiddete hayır maçına katıldığı saatlerde Merkez İlçe başkanımızın, il yönetimindeki bir kadın üyemizi darp etmesi kabul edilemez bir durumdur. Kadınlara uygulanan her türlü şiddeti, ayrımcılığı cinsiyetçi yaklaşımları, söylemleri, adaletsizliği reddeden bir partiyiz. Genel başkanımızın İstanbul sözleşmesi yaşatır sözleri rehberimizdir. Genel başkanımızın  hayali ise, bir kadına asla el uzatılmayan bir Türkiye’dir. Söz konusu bu olay sonucu olay adli mercilere intikal etmiştir” dedi.

RIFAT KINCI DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Üzücü olayın herkesi derinden yaraladığını söyleyen İl Başkanı Erol Ertürk, “Sabahında acilen yönetim kurulu üyelerimizle toplanıp Merkez İlçe başkanı Rıfat Kıncı’nın tedbirli kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Ulusal görsel ve yazılı medyada çıkan asılsız haber, yandaş tavırlı yalan haberleri esefle kınıyoruz” diye konuştu.

#kütahya #iyiparti #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #rıfatkıncı #kadınaşiddet #disiplinkurulu