in

Sağlık işçileri geriye dönük alacaklar için toplandı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:237karakter

 

Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık işçileri, geriye dönük alacaklarının ödenmediğini söyleyerek yaşadıkları mağduriyeti gündeme taşıdı

46 gün önce imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nde yer alan alacaklar için yapılan taleplerin sonuçsuz kaldığına vurgu yapan Öz Sağlık-İş Sendikası Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Başçam, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sizlerin de yakından bildiği üzere Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık işçilerinin yetkili sendikası Öz Sağlık-İş olarak 190 bin işçimiz işveren sendikası TÜHİS ile imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi’nin üzerinden 46 gün geçti. Bu sözleşmede yer aldığı üzere işçinin 2023 Ocak ayından geçerli geriye dönük alacaklarının ödenmesi kararının üzerinden de 46 gün geçti. Alın terimiz vicdanlarınızda kuruyalı çok oldu, görün artık! Biz sabrettikçe bu kadar umursamazlık bizi çok incitti, herkese alacakları ödenirken sağlık işçisinin geriye dönük alacağına şahin kesildiniz. Alacak öderken bile işçiyi kadrosuna göre böldünüz. Vatan görevi diyerek gece gündüz, pandemide-depremde nefes almadan “peşin” çalıştıklarımızın karşılığı olan alacaklarımızı “taksit taksit” istemiyoruz.”

Haberimizi puanlar mısınız?