içinde

Sağlık Merkezi için arazisini bağışladı

Kütahyalı hayırsever esnaf Kemal Hisar, Kütahya merkeze bağlı Cedit Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi yapılması için arsasını Kütahya Valiliğine bağışladı. Protokol, Kütahya Valisi Ali Çelik ile hayırsever Kemal Hisar arasında imzalandı

Vatandaşların Halk Günü Toplantısı’nda Aile Sağlığı Merkezi eksikliğini iletmesi üzerine Cedit Mahallesine giderek incelemelerde bulunan ve vatandaşlarla görüşen Vali Ali Çelik’in gayretleri Kütahyalı esnafın anlamlı bağışıyla sonuca ulaştı. Hayırsever esnaf Kemal Hisar; Cedit Mahallesindeki 864,23 m2 arsasını Aile Sağlığı Merkezi yapılması için Kütahya Valiliğine bağışladı. Arsanın bağışıyla ilgili protokol, Vali Ali Çelik ile hayırsever Kemal Hisar tarafından imzalandı.  İmza protokol töreninde İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan da hazır bulundu. 

‘MALINI İYİLİK YOLUNDA HARCAYAN BİRİNİ TANIMAKTAN ONUR DUYDUM’

Hayırsever vatandaşa teşekkür edip protokolün hayırlı olmasını dileyen Vali Çelik, “Sahip olduğu malı hiç bilmediği, tanımadığı insanlar için iyilik yolunda harcayan hayırsever vatandaşımız Kemal Hisar’ı tanımaktan büyük bir gurur ve onur duydum. Hiç tereddüt etmeden, hiçbir şart sunmadan devletimize ve milletimize faydalı olacak diye arsasını bağışlaması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Devletimiz ve milletimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bize düşen yapılan hayrın bir an önce hayata geçirilmesini sağlamak. İnşallah en kısa sürede Cedit Mahallemize Aile Sağlığı Merkezimizi kazandırırız” dedi.