içinde

Sarıgül’den zincir marketlere indirim çağrısı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, zincir marketlere Kütahya’dan seslenerek, “Bugün zincir marketlerden beklentim, madem dolar düştüyse sizde yaptığınız zamları lütfen yüzde 30 oranında aşağıya çekin” diye konuştu

Seçim çalışmaları kapsamında Kütahya’yı ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, basın mensuplarıyla buluştu. Kahvaltının ardından Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulunan Sarıgül, döviz endeksli Türk Lirası Mevduatı sistemi, cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin’in Türkiye ile ilgili sözler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“UMARIM Kİ BU MÜDAHALE TUTAR”

Cumhurbaşkanı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan döviz endeksli Türk Lirası mevduatı sistemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mustafa Sarıgül, müdahalenin daha erken yapılması gerektiğini ve hazinenin bağımsız olması gerektiğini vurguladı. “Keşke dolar 6-7 lirayken bu müdahale yapılsaydı. Umarım ki bu müdahale tutar” diyen Sarıgül, “Bugün zincir marketlerden beklentim, madem dolar düştüyse sizde yaptığınız zamları lütfen yüzde 30 oranında aşağıya çekin” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerden gelen soruyu da yanıtlayan Sarıgül, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Benim rütbe heyecanım yok. Ben rütbemi Türkiye’nin en genç milletvekili olarak aldık. Uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. Tarih yazdım. Benim rütbe heyecanım yok, ülkeme hizmet heyecanım var. Ama ben istiyorum ki, ülkemiz demokratik parlementer sistemden yana olsun. Ben değil, kim olursa olsun.” Sarıgül, basın toplantısının ardından esnaf ziyareti yaparak vatandaşları dinledi.

#kütahya #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #mustafasarıgül #türkiyedeğişimpartisi #kütahyahaber