in

Şehir Hastanesi için tarih verdi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:541karakter

 

Şehir Hastanesi ve Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, Şehir Hastanesi için 1 Temmuz’da geçici kabul sürecinin başlayacağını ifade etti. Çelik, hastanenin 1 Eylül itibarıyla vatandaşın hizmetine sunulmasının öngörüldüğünü söyledi

Vali Ali Çelik, Şehir Hastanesi ve Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde incelemelerde bulunarak, son durum hakkında İl Sağlık Müdürü Sertaş Erarslan ve proje koordinatörlerinden bilgi aldı. Milletvekilleri İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir de Vali Çelik’e eşlik etti. 610 yatak kapasitesi, 206 poliklinik ve 23 ameliyathane bulunacak olan Sağlık Yerleşkesi Projesinde yüzde 87, Şehir Hastanesinde yüzde 84, Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde yüzde 97 ilerleme kaydedildiğini açıklayan Vali Ali Çelik, Şehir Hastanesinin 1 Eylül itibarıyla faaliyete geçmesinin öngörüldüğünü söyledi.

‘ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ SÜRÜYOR’

Vali Ali Çelik yaptığı açıklamada, 610 yatak kapasitesi, 206 poliklinik ve 23 ameliyathane bulunacak olan sağlık yerleşkesi projesinde yüzde 86,50 gerçekleşme oranına ulaşıldığını söyledi. 510 yatak kapasiteli Şehir Hastanesinde yüzde 84, 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde ise yüzde 97 ilerleme kaydedildiğini aktaran Vali Çelik, çalışmaların kesintisiz sürdüğüne vurgu yaptı.

‘ŞEHİR HASTANESİ 1 EYLÜL’DE HİZMETE BAŞLAMASI ÖNGÖRÜLÜYOR’

Şehir Hastanesi için 1 Temmuz’da geçici kabul sürecinin başlayacağını ifade eden Vali Çelik, hastanede elektronik ve mekanik altyapı çalışmaları tamamlanarak cihazlarla entegrasyon sürecinin devam ettiğini ve hastanenin 1 Eylül itibarıyla vatandaşın hizmetine sunulmasının öngörüldüğünü söyledi. Şehir Hastanesinin Kütahya için büyük bir kazanım olacağına vurgu yapan Vali Çelik, hastanenin açılmasıyla birlikte, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan personelin de dahil olmasıyla personel sayısının 4 bin 500’e ulaşacağını kaydetti.

‘KÜTAHYALILAR TEDAVİ İÇİN BAŞKA ŞEHRE GİTMEYECEKLER’

Vali Ali Çelik, “Kütahyalılar artık tedavi için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak” diyerek, IVF/tüp bebek merkezi, özel doğum üniteleri, yanık ünitesi, hiperbarik oksijen tedavi ünitesi ve radyoaktif iyot tedavi merkezi gibi daha önce Kütahya’da sunulmayan sağlık hizmetlerinin Şehir Hastanesinde sunulacağını söyledi. Acil, çocuk acil ve yetişkin acil olmak üzere üç kademeli olarak nitelikli bir hizmet alanı olacağına da değinen Vali Çelik, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artacağını ve Kütahyalıların daha rahat bir şekilde tedaviye ulaşabileceğini kaydetti. 17 ilde faaliyet yürüten şehir hastanelerinden birinin Kütahya’da olmasının çok büyük bir kazanım olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı iletmek istiyorum” dedi.

‘SAĞLIK TESİSİ İHTİYACI ORTADAN KALKACAK’

Germiyan Kampüsü bölgesine yapılacak 300 odalı hastanenin de yatırım programına alındığını aktaran Vali Çelik, “Tesisler hizmete girdiğinde önümüzdeki 50 yıl sağlık tesisi anlamında şehrin ihtiyacı ortadan kalkmış olacak” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?