içinde

Şehit ailelerine vefa

Kütahya Valisi Ali Çelik, Şehitleri Anma Günü sebebiyle teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen J. Uzm. Çvş. Ahmet Mehmet Özkahya ve  geçirdiği trafik kazasında şehit düşen J. Er Adnan Kardaş’ın ailelerini ziyaret etti

1992 yılında şehit düşen Adnan Kardaş’ın eşi Serpil Kardaş ile bir süre görüşen Vali Ali Çelik, “Bu toprakları canı pahasına vatan yapan şehitlerimize minnet borçluyuz” dedi. 24 saat şehit ailelerinin ve gazilerin emrinde olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Şehit ve gazilerimiz bizim için gurur kaynağı. Kahramanlarımızın emaneti olan sizleri asla yalnız bırakmayacağız” dedi.

‘DEVLET HER ZAMAN YANINIZDA’

Vali Çelik, 1997 yılında Siirt’te, teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen J. Uzm. Çvş. Ahmet Mehmet Özkahya’nın ailesini de ziyaret etti. Şehidin eşi Fatma Özkahya ile kızı Şeyda Nur’u evinde ziyaret eden Vali Çelik, şehit ailelerinin birer emanet olduğunu ve devletin daima yanlarında olduğunu söyledi. Vali Ali Çelik’e Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz ile İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş eşlik etti.