in

Şehit Balcı’nın anısı park ve halı saha ile yaşatılacak

Kütahya Belediyesi’nin Zafertepe Mahallesi’nde altyapı ve üstyapısını tamamen yenilediği Şehit Engin Balcı Parkı ve Zafertepe Halı Sahası, Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve Şehit Balcı’nın eşi Elif Balcı’nın katılımıyla hizmete açıldı
Zafertepe Mahallesi’nde bulunan ve uzun süredir yenilenmesi beklenen Şehit Engin Balcı Parkı alt ve üstyapısıyla tamamen yenilenerek, Zafertepe Halı Sahası ise sıfırdan imal edilerek, Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Mahallemize uzun yıllardır hizmet veren parkımızın yenilenme ve mahallemize yakışır bir görünüme kavuşturulma ihtiyacı vardı. Diğer mahallelerimizdeki parklara ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün faaliyetleri içerisinde 2022 yılında söz konusu parkımızın da içinde bulunduğu ihale kapsamında bu yenilemeyi yaptık, bugün de açılışını yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Ayrıca bir adet de sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı gerçekleştirildi. Onu da bu tören kapsamında açmış olacağız. Bu vesileyle Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ve Bakanımıza da huzurunuzda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Şehit Engin Balcı’nın isminin yaşatılmasına vurgu yapan Vali Ali Çelik, “Bizlere bu toprakları vatan kılan ve vatan kalması için canlarını feda eden şehidimizi anmak, milletimizin geleceğini kucaklayacak ruhu yaşatmak çok önemli. Şehitlerimiz vatanımızın ebediyen var olması için rehberimiz. Hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Şehit polis memuru Engin Balcı’nın eşi Elif Balcı, “Şehidimin ismini yaşattığınız için, böyle bir parkı Kütahya’mıza kazandırdığınız için teşekkür ediyorum. Sağlıkla ve sıhhatle yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?