in ,

Şehit Ömer Halisdemir için yola çıkan bisikletçiler Kütahya’dan geçti

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:429karakter

 

Darbe girişimine karşı duran kahramanlardan Ömer Halisdemir´in adı verilen bisiklet turu kapsamında İstanbul´dan yola çıkan bisikletliler, Kütahya´ya ulaştı. 1 gün konakladıkları Kütahya´dan kavanozla toprak alan bisikletlileri, Vali Ali Çelik uğurladı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında şehit düşenleri anmak amacıyla Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet turunun bu yıl 7’ncisi gerçekleştiriliyor. İstanbul´dan yola çıkan 28 sporcu, pedallayarak Kütahya´ya ulaştı. 1 günlük konaklamanın ardından bisikletliler, Kütahya Valiliği önünde toplandı. Şehit Ömer Halisdemir´in mezarına dökülmek üzere geçtikleri illerden toprak toplayan bisikletlilere, Kütahya´dan toprağı Vali Ali Çelik kavanoza koyarak verdi.

TÜRK MİLLETİNİN GELECEĞE OLAN BAKIŞINI VE GÜÇLÜ İRADESİNİ GÖSTERİYORLAR

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kütahya Valisi Ali Çelik, bisikletlilerin 9 ilden geçerek bin 100 kilometrelik bir yol kat ettiklerine dikkat çekti. Çelik, “Ömer Halisdemir anısına 7’ncisi düzenlenen 15 Temmuz’daki büyük direnişin, demokrasiye sahip çıkma adına yapılan süreklilik arz eden bisiklet turunun Kütahya etabı için bir araya geldik. 9 ilde bin 100 kilometre pedal çeviriyorlar. Bunu azimle ve kararlılıkla, Türk milletinin geleceğe olan bakışını ve güçlü iradesini gösteriyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Umarım, geleneksel hale gelmiş bisiklet turuna sürekli devam ederler” ifadelerini kullandı.

28 sporcu ile yola çıktıklarını söyleyen Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mahmut Okur ise, “Arnavutköy Belediyesi olarak düzenlediğimiz 7. Şehit Ömer Halisdemir Bisiklet Turu’nun 4’üncü etabına başlıyoruz. Kütahya-Afyon arasında süreceğiz. Oradan sonra yolumuza devam edeceğiz. Kütahya’da güzel bir karşılama oldu, teşekkür ediyoruz. Ayrıca, 15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlatıcı turumuzun bu kadar ilgi görmesi bizi mutlu ediyor. Aramızda her bölgeden sporcular var. Bu da unutturmayacağımızı göstermek adına bizim için önemli. Belediye olarak önümüzdeki sene turumuzu geliştirerek 7 bölgeden yapacağız. Tüm ülkenin bunu yeniden hatırlayacağını, sporcu insanların 15 Temmuz için neler yapabileceğini yeniden göstermek istiyoruz” dedi. Bisikletliler, günün anısına forma takdiminde bulunulmasının ardından Vali Çelik’in verdiği startla Afyonkarahisar’a yola çıktı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?