içinde ,

Semalar sela sesleri ile inledi

YouTube video
DCIM100MEDIADJI_0211.JPG

 

Kütahya, 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümünde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitleri anmak için belediye önünde bir araya geldi

Kılınan akşam namazı sonrası tarihi Ulu Cami önünde vatandaşlarla bir araya gelen Kütahya Valisi Ali Çelik önderliğindeki il protokolü, belediye önüne kadar Demokrasi Yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Demokrasi Nöbeti başladı. Genciyle yaşlısıyla ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında düzenlenen anma programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı led ekrana yansıtıldı. Halkın Erdoğan’ın konuşmasını alandaki ekrandan takip ettiği gecede şiirler ve ilahiler okundu, kahramanlık türküleri seslendirildi.

15 Temmuz’un yıl dönümünde alanı dolduran halka seslenen Kütahya Valisi Ali Çelik, “15 Temmuz öncesini ve sonrasını iyi analiz etmeliyiz. O gece içimizdeki hainler deşifre olmuş, gerçekler ortaya çıkmıştır. Hiçbir şey 15 Temmuz’dan önceki gibi olmayacak; çünkü milletimizin gücü üzerinde hiçbir gücü tanımıyoruz. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir!” dedi.

Programda AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler ve Kütahya Belediye Başkan vekili Abdullah Damcı birer konuşma yaptı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına; Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler, Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, STK Temsilcileri, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Darbe girişiminin gerçekleştirildiği saat 00.13’te tüm illerde olduğu gibi Kütahya’da da selalar okundu. Program, tüm şehitler için dua edilmesiyle sona erdi.