in

Sıcak hava dalgasında ikinci perde! Rekorun 4 derece üzerine çıkacak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:218karakter

 

Yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgasında ikinci perde için geri sayım başladı. Sıcaklıkların Kütahya’da yarından itibaren 4 ila 6 derece artması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde tarihinin en sıcak 14 Temmuz’unu yaşayan Kütahya’da, 23 Temmuz Pazar günü bir rekor daha kırılacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bunaltan sıcaklıklara karşı tarih vererek uyarıda bulundu. Termometrelerin 35 dereceyi gördüğü Kütahya’da hissedilen sıcaklıklar ise 40 derecelere kadar çıktı. Rüzgarın da etkisiyle vatandaşlar hafif de olsa serinlese de uzmanlar ikinci sıcak hava dalgası için tarih verdi. Özellikle yaşlı vatandaşların saat 10.00 ile 16.00 arasında mecburi olmadıkça dışarı çıkmaması yönünde çağrıda bulunuldu.

PAZAR GÜNÜNE DİKKAT!

35 derece ile tarihinin en sıcak 14 Temmuz’unu yaşayan Kütahya’da, 23 Temmuz’da yeni bir rekor kırılacak. Bugüne kadar 23 Temmuz tarihinde görülmüş en yüksek sıcaklığın 33,2 olarak ölçüldüğü Kütahya’da Pazar günü sıcaklıkların 37 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Bu da, Kütahya’da 23 Temmuz’da 33,2 olan rekor sıcaklığın 4 derece üzerine çıkarak yeni bir rekor kıracağını gösteriyor.

Haberimizi puanlar mısınız?