in ,

Simav’da 70 bin fidan toprakla buluşacak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:248karakter

 

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü il genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor ve fidanları toprakla buluşturarak, doğaya hayat vermeyi sürdürüyor

Simav Orman İşletme Müdürlüğü Naşa Orman İşletme Şefliği tarafından 142 hektar alanda ağaçlandırma çalışması yapılacak. Dikim yapılacak sahada incelemelerde bulunan Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Ünle; saha hakkında Simav Orman işletme Müdürü Necmi Topal’dan bilgiler aldı.

Naşa Ağaçlandırma sahasına karaçam, sedir, kızılçam ve fıstıkçamı olmak üzere toplam 70 bin tüplü fidan dikileceğini dile getiren Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Ünle; ‘Amacımız orman yangınları ile mücadelenin yanı sıra orman ve orman kaynaklarını, her türlü tehlikeye karşı korumak ve aynı zamanda yarınlar için orman alanlarımızı çoğaltarak, geleceğe her daim nefes olmak. Yeni ormanlar için yaptığımız tüm çalışmalarda emeği geçen personelimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum’ şeklinde konuştu. Arazi programına Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Ünle; Etüd Proje Başmühendisi O.Gökhan Soyak, Orman Mühendisi Süleyman Zengin, Simav Orman İşletme Müdürü Necmi Topal ve Naşa Orman İşletme Şefi Özlem Demiral katıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?