içinde ,

Şimşek’te rota Halide Edip Adıvar

3. Lig’in 18. haftasını bay geçen Belediye Kütahyaspor’da oyunculara verilen 2 günlük izin sona ererken çalışmalar kaldığı yerden yeniden başladı. Rakiplerinin puan kaybettiği haftanın ardından eline geçen fırsatı değerlendirmek isteyen Şimşek, Halide Edip Adıvar maçından mutlak galibiyetle ayrılmanın hesaplarını yapıyor

Mavi-lacivertliler ilk antrenmanını kar yağışı nedeniyle halı sahada gerçekleştirdi. Teknik direktör Polat çetin yönetiminde gerçekleştirilen idmanda Şimşek tam kadro yerini aldı. Belediye Kütahyaspor’un ilk idmanını halı sahada yapmak zorunda kalması mavi-lacivertli taraftarı üzdü. Kulüpten yapılan açıklamada, sahaların karla kaplı olması nedeniyle çalışmaların halı sahada gerçekleştirildiği bildirilirken, taraftarlar sosyal medya üzerinden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tepki gösterdi.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, “Zafertepe Mahallesinde bulunan antrenman sahamız yoğun kar yağışına rağmen temizlenmiş ve antrenmana hazır hale getirilmiştir. Ayrıca Dumlupınar Stadı da 4 Şubat’ta oynanacak Belediye Kütahya Spor – Halide Edip Adıvar karşılaşmasına kadar hazır olacaktır. Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm personellerimiz ve teknik imkanlarımızla Spor camiamızın hizmetindeyiz” ifadelerine yer verildi.

ŞİMŞEK FIRSATI TEPMEK İSTEMİYOR

İkinci devrenin ilk karşılaşmasında Halide Edip Adıvarspor ile karşılaşacak Belediye Kütahyaspor, çıkışını sürdürmek istiyor. Ligde ilk iki sırayı alan rakiplerinin 18. haftada karşılaştığı maçta 1-1 berabere kalmasının ardından liderlik için eline geçen fırsatı değerlendirmek isteyen Şimşek, kendi evinde oynayacağı maçta mutlak üç puan hedefliyor.