in

Sızma Testini başarıyla tamamladılar

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:191karakter

 

Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından hayata geçirilen Siber Vatan Programı kapsamında Sızma Testi Eğitimini tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi

DPÜ’nün paydaşı olduğu Siber Vatan projesi için sertifika töreni düzenlendi. ZAFER’de düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, Kariyer ve Mezun Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. H. Feyyaz Ebeoğlugil, iki kurumun temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Siber Vatan Programının ilk aşamasında Beyaz Şapkalı Hacker ve Temel Linux, ikinci aşamada ise 40 saatlik Sızma Testi eğitimleri alan öğrenciler, düzenlenen törenlerde ödüllerini protokol üyelerinden teslim aldı.

Üniversite düzeyindeki öğrencilerin eğitim ve yetenek geliştirme faaliyetleri uygulayarak siber güvenlik alanında kariyer planlamalarını teşvik etmek ve desteklemek amacıyla geliştirilen Kalkınma Ajansları Siber Vatan Programı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün 2022-2023 Genç İstihdamı teması kapsamında hayatta geçirilmişti.

Haberimizi puanlar mısınız?