in ,

Sokağa çıkma yasağında define ararken yakalandılar

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:278karakter

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda bir iş yeri avlusunda kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Operasyonda çok sayıda kazı aletinin yanı sıra bir adet ruhsatsız silah ele geçirildi

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İstiklal Mahallesinde izinsiz kazı yaparak tarihi eser arayan şahısları tespit etti. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen ekipler, iş yeri avlusunda izinsiz kazı yapan N. M., H. B., E. Ç. ve Z. S. isimli şahısları suçüstü yakaladı. Yapılan incelemede avlu kısmının yaklaşık 5 metre derinlikle kazıldığı belirlendi. Kazı yapılan alanda yapılan aramalarda 1 adet keser, 1 adet çapa, 1 adet çekiç, 2 adet kürek, 1 adet bel, 1 adet hilti, 1 adet maske, 1 adet el feneri, 1 adet led lamba, yaklaşık 5 metre uzunluğunda urgan, 2 adet kova, 2 adet seyyar elektrik kablosu, 1 adet dijital dedektör, 1 adet metal merdiven ile bir adet  ruhsatsız tabaca, tabancaya takılı bir adet şarjör ve 7 adet fişek ele geçirildi. Malzemelere ve silaha el koyan KOM ekipleri, şüphelileri gözaltına alarak emniyete götürdü.

YASAĞI İHLAL ETTİKLERİ

İÇİN CEZA YEDİLER

Sokağa çıkma yasağını ihlalden idari para cezası uygulanan 4 kişi hakkında Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanununa muhalefet suçundan tahkikat başlatıldı. Ayrıca, N.M. isimli şüpheli hakkında ruhsatsız silah ve mermi bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?