in

Tarihi eserler DPÜ Müzesi’nde sergilenecek

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:239karakter

 

Kütahya Müze Müdürlüğü’nde kayıtlı eserlerin ödünç alınarak Dumlupınar Üniversitesi Müzesi’nde sergilenmesi için protokol imzalandı

 

Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Müze Müdürlüğü arasında, DPÜ Müzesi’nde sergilenecek eserlere ilişkin protokol imzalandı. Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Müzesi Müdürü Sevgi Gürdal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muammer Gavas, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal ve DPÜ Müze Müdürü Arş. Gör. Dr. F. Çağım Özcan ile davetliler katıldı.

ESERLER 3 YILLIĞINA ÖDÜNÇ VERİLECEK

Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Sevgi Gürdal’ın imzaladığı protokol ile Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 277. maddesi ile 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu hükümlerine dayanılarak Kütahya Müze Müdürlüğünde kayıtlı eserlerin 3 yıl süre sergilenmek üzere DPÜ Müzesi’ne ödünç verilmesine ilişkin iş ve işlemlerin iş birliği içerisinde yapılması kararlaştırılmış oldu. Arkeopark alanının düzenlendiği DPÜ Müzesi’nin eserlerin teşhiri ile birlikte en kısa zamanda açılması planlanıyor.

Haberimizi puanlar mısınız?