içinde

Tarım arazilerine can suyu olacak

devletsuişleri kütahya haber kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika su yatırım tarım arazi sulama
devletsuişleri kütahya haber kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika su yatırım tarım arazi sulama

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Devlet Su İşleri tarafından Kütahya’ya 20 milyon 797 bin liralık yatırım yapılacağını söyledi

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 2021 yılı yatırım programı kapsamında Kütahya’da 20 milyon 797 bin liralık yatırımla 62 bin 880 dekar tarım arazisini sulamaya açacağını kaydeden AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Şubat ayında ihalesi yapılan Kütahya Emet Göleti Sulaması ile Tavşanlı Kozluca Göleti Sulaması yapım sözleşmeleri imzalandı. Kütahya Emet Barajı Sulaması işinin tamamlanması ile bin 30 dekar, Tavşanlı Kozluca Barajı Sulaması işinin tamamlanması ile 2 Bin 680 dekar arazi sulanacak. Kütahyamıza hayırlı olsun” dedi.

MİLLİ EKONOMİYE YILDA 5 MİLYON 800 BİN TL KATKI

Projelerin tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yılda 5 milyon 800 bin TL katkı sağlanması hedefleniyor.  Beşkarış Sulaması 3. kısım, Gediz Yunuslar Göleti Sulaması, Tavşanlı Kışlademirli Göleti Sulaması ile Domaniç Çamlıca Göleti Sulaması işlerinin ihaleleri de tamamlandı. Yapım sözleşmelerinin 2021 yılı içerisinde imzalanması planlanıyor. Beşkarış Sulaması 3. Kısım işinin tamamlanmasıyla 34 bin dekar, Gediz Yunuslar Göleti Sulaması ile 6 bin dekar, Tavşanlı Kışlademirli Göleti Sulaması ile 5 bin 200 dekar, Domaniç Çamlıca Göleti Sulaması ile 13 bin 970 dekar tarım arazisi sulanacak. Gediz Gürkuyu Üzümlü Göleti Sulaması işi ise 2021 yılında ihale edilecek.