in ,

Tavşanlı bir sosyal tesis daha kazandı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:328karakter

 

Tavşanlı Belediyesi’nin son dönemdeki en büyük yatırımlarından birisi olan Dağçeşme Millet Bahçesi vatandaşlardan tam not alırken, “Taç Mahal” ismi verilen kafe restoran bölümü dualar eşliğinde hizmete açıldı

Belediye tarafından yapılarak özel sektöre ihale edilen tesis yaz kış Tavşanlı halkının hizmetinde olacak. “Taç Mahal” ismiyle halka hizmet verecek cafe-restoran kurban kesilip dua edildikten sonra Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, eşi Birsen Güler ve başkan yardımcılarının kestiği kurdela sonrası bol kazanç temennileriyle müşterilerini kabul etti.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, her mahalleye farklı özelliklerde yeşil alan ve tesis kazandırdıklarının altını çizerek Karakova Millet Bahçesi’nin yapımına başladıklarını kaydetti. Başkan Güler “Dağçeşme mahallemize kayaları parçalayarak başlayıp kısa sürede bitirdiğimiz bu tesisle gurur duyuyoruz. Lise öğrencilerinin yoğun olduğu, Dağçeşme, Moymul, Beyköy, Dedeler ve Ömerbey mahallerimize yakın olan Millet Bahçemiz piknik alanları, yürüyüş yolları, spor kortları, kaykay pisti, çocuk oyun alanları gibi özellikleriyle çok nezih bir ortama dönüştü. Bugün Tavşanlı manzarasıyla halkımıza huzur ve dinlenme imkanı sunan, işletmeci kardeşimizinde Taç Mahal ismini verdiği cafe restoranımızı açıyoruz. Allah işyeri sahiplerine bol ve helal kazanç nasip etsin. Tavşanlı halkını buraya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılış sonrası Belediye Başkanı Mustafa Güler ve eşi Birsen Güler ile görüşen mahalle sakinleri, Millet Bahçesi’ni çok sevdiklerini belirterek kendisine çabalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Mustafa Güler, buraları el birliğiyle koruyup kollayalım ve güzelliğine güzellik katmaya devam edelim sözleriyle vatandaşlara duyarlılık mesajı verdi.

Haberimizi puanlar mısınız?