in ,

Tavşanlı halk meydanı doldurdu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:232karakter

 

Bu sene Türkiye Yüzyılının Kahramanları sloganıyla 7’ncisi organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Tavşanlı’da da resmi program gerçekleştirildi

FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı Türk milletinin destansı zaferinin 7. yılı kutlanıyor. 251 şehidimizin rahmetle anıldığı etkinlikler akşam programıyla sona erdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kavaklı Kur’an Kursu öğreticilerinden İsmail Eroğlu Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı ve İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan tarafından dua edildi.  Sırasıyla; 15 Temmuz Gazisi Ali Karayiğit, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti Kütahya Milletvekili Mehmet Demir ve İlçe Kaymakamı Hayrettin Baskın’ın konuşmalarıyla devam eden programda Tavşanlı Belediyesi Ezgi Grubu konser verdi.

Daha sonra felsefeci – yazar Sait Ercan 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde İstanbul’da yaşananları anlattı. Ağalar Camii İmam Hatibi Necdet Bilgin idaresindeki Nuri Uygun, Mustafa Vural ve Yusuf Taşçı isimlerinden oluşan Müftülük İlahi Korosu da konser verdi. Saat 00.13’ü gösterdiğinde Ulu Cami İmam Hatibi Murat Beytar sela okudu. Programda ayrıca; Türk milletinin 15 Temmuz gecesi hain terör örgütüne karşı direnişini anlatan sinevizyon gösterileri de yer aldı.

Haberimizi puanlar mısınız?