içinde ,

Tavşanlı MYO büyümeye devam ediyor

 

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu tarafından Orman İşletme Müdürlüğünün desteğiyle yapılan çevre düzenlemesinin ardından yerleşkede 25 dekarlık alan kullanıma elverişli duruma getirildi

DPÜ Tavşanlı MYO, Tavşanlı Yerleşkesinde çevre düzenlemesi yaptı. MYO’dan yapılan açıklamada, “DPÜ Tavşanlı Yerleşkesi’nde atıl durumdaki bölgelerin üniversitemize kazandırılması için yürütülen çalışmalar kapsamında ve DPÜ’nün çözüm ortaklarından Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğünün de desteğiyle 25 dekarlık bir alan daha işlenmeye hazır duruma getirildi” ifadelerine yer verildi.

İçinde lavanta bahçesi, Şehitler fidanlığı, biyoyakıt ünitesi bulunan Tavşanlı Yerleşkesinin planlı bir şekilde geliştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydeden DPÜ Tavşanlı MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, “Yerleşkemiz içindeki Tavşanlı MYO binasının kuzey kısmında olan ve taşlık, dik eğimli, dere yataklı, engebeli ve işlenmeye uygun olmayan arazi üzerinde iyileştirme çalışmaları yapıldı. Kazandığımız alana da enerji bitkileri, lavanta, aromatik bitkileri yetiştirebiliriz. Ağaçlandırma ve hatta tarım da yapılabilmemiz de mümkün. Ayrıca bu alanda yürüyüş yolu olmasını da planlıyoruz. Yapacağımız görüşmelerin ardından buradaki tasarrufun ne olacağına karar vereceğiz” dedi.

Kazanılan alanın Tavşanlı’ya yakışır duruma getirilmesi için önemli bir adım olduğunu kaydedenÇelik, “Yapılan düzenleme çalışmalarına destek sunan Tavşanlı Orman İşletme Müdürümüz Sinan Özdağ başta olmak üzere Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüğümüzün tüm personeline DPÜ Tavşanlı MYO olarak teşekkür ederiz” diyerek çalışmada emeği geçenleri kutladı.