içinde ,

Tavşanlı ‘Sosyal konutlar’ için harekete geçti

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül Salı günü açıklayacağı sosyal konut projelerinin Tavşanlı’da da uygulanması için müracaatta bulunduklarını açıkladı.

Ömerbey Mahallesi’ndeki toplu konut alanında yaklaşık 40 dönümlük bir alan olduğunu söyleyen Başkan Güler, “Bu alana Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı sosyal konut projesi kapsamında 450 konut için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvurumuzu yaptık. Dolayısıyla sosyal konut yapılacak yerleşim yerleri içerisinde Tavşanlı’nın da olacağı kanaati bizde son derece yüksek” ifadelerini kullandı.

TOKİ tarafından Ömerbey Mahallesi’nde yapımı devam eden 981 ve 350 konutluk projeler hakkında son durum bilgisi de veren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “981 konutun inşaatı hemen hemen bitti. Alt yapı çalışmaları tamamlandı. Yol ve yeşil alan yapımı ile ağaç ve elektrik direği dikim çalışmaları devam ediyor. Diğer 330 konutluk projede ise müteahhit firmanın yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı gerileme oldu. Bu proje ile ilgili tekrar ihale süreci başladı” diye konuştu.

Tavşanlı’nın toplu konut konusunda güçlü bir iradesinin olduğunu vurgulayan Başkan Güler, “İlçemizde daha fazla toplu konut yapılması konusunda yoğun bir talep var. Vatandaşlarımız sürekli bize başvurarak yeni konutların yapılmasını istiyor. Biz de TOKİ’nin 450 konutluk sosyal projesinin ardından yeni bir planlama yapacağız. Ömerbey Mahallesi’nde Belediyemize ait mülkiyetler var. buralara da talep toplama yöntemiyle orta gelir grubu konutları için çalışma yürüteceğiz. Ancak bu sonraki husus. Öncelik sosyal konutlar projesidir. Belediye olarak toplu konut noktasında üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.