in , ,

Uyuşturucuyla mücadeleye vatandaş da katılıyor!

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:219karakter

 

Kütahya’da Narkotik ekipleri tarafından yürütülen farkındalık çalışmaları meyvesini veriyor. Tavşanlı’da vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, 3 adrese düzenlediği uyuşturucu operasyonunda yaklaşık 5 gram esrar ve metamfetamin ele geçirdi

Kütahya’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon ve denetimlerinin yanı sıra bilgilendirme faaliyetlerini de aralıksız sürdürüyor. Ekipler, okul okul gezerek ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesi kapsamında eğitimler verirken, astıkları afişlerle halk arasındaki farkındalığı da üst seviyeye çıkarıyor.

VATANDAŞIN İHBARI ŞÜPHELİLERİ YAKALATTI

Son olarak Tavşanlı’da bir duyarlı bir vatandaşın ihbarı polis ekiplerini harekete geçirdi. Uyuşturucu kullanımı ve satışını önlemek amacıyla ihbar üzerine 3 farklı adrese operasyon düzenleyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyonlarda 1,41 gram esrar, 3,54 gram metamfetamin ve çok sayıda uyuşturucu içiminde kullanılan aparat ile bir adet kurusıkıdan bozma silah ele geçirildi. Uyuşturucu maddeye el koyan ekipler, Ş.A. (31), M.O. (44), B.D. (25) ve H.H.B. (46) yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler gerekli işlemler için emniyete götürüldü.

Haberimizi puanlar mısınız?