in ,

Tavşanlı’da 448 konut için ihale tarihi belli oldu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:198karakter

 

Sosyal konut projesi kapsamında Tavşanlı’ya yapılacak olan 448 adet konut için 3 Şubat Cuma günü ihaleye çıkılacak. Ömerbey Mahallesi’nde toplam konut sayısı mevcut rakamlarla bin 762’ye ulaşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan 250 bin sosyal konut projesi kapsamında Tavşanlı’ya yapılacak olan 448 adet konut için ihaleye çıkılıyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından daha önce Tavşanlı için 303 konut olarak duyurulmuş ve talep toplanmıştı. TOKİ’nin yaptığı son duyuruya göre bu rakam 448’e çıkarıldı ve 3 Şubat 2023 Cuma günü ihale yapılacak. Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ömerbey Mahallesi’nde son derece modern bir yapılaşmayla yeni konutlar kazandırmaya devam ediyoruz. Bu alana yapılan 981 konuttan sonra TOKİ kanalıyla 333 konutun inşaatı başlıyor. Yüklenici firma şantiyesini kurdu. Öte yandan son olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu sosyal konutlar kapsamında 448 adet konutun da yapım ihalesi 3 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek. Böylece Ömerbey Mahallesi’nde toplam konut sayısı mevcut rakamlarla 1762’ye ulaşacak” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?