in ,

Tavşanlı’da ‘El Ele Güvenli Geleceğe’ konferansı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:358karakter

 

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ve Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Amirliğinin ortaklığında Tavşanlı Şehitleri Konferans Salonu’nda Ele Ele Güvenli Geleceğe konulu konferans gerçekleştirildi

DPÜ Tavşanlı MYO’da Ele Ele Güvenli Geleceğe konulu konferans düzenlendi. Tavşanlı Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürü Secaattin Aktay, emniyet mensupları, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencileri katıldı.

Konferans, Müdür Prof. Dr. İsmet Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı. Çelik konuşmasında millî birlik ve beraberlik konularına aykırı olmamak şartıyla herkesin düşüncelerinde özgür olduğunu, kimsenin kimseyi ötekileştirmemesi gerektiğini belirterek, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Çelik’in konuşmalarının ardından, Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Terörle Mücadele Amirliği’nden Komiser Fatih Karabal, etkinlik öncesinde bilgilendirme yaparak öğrencilerimizin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak İl Emniyet Müdürlüğünden Polis Memuru Selahattin Eyüp Arslan, İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Amirliğinden ise Polis Memuru Yusuf Şahin katılırken etkinliğin moderatörlüğünü Ögr. Gör. Mustafa Çağrı Demir gerçekleştirdi. Konferans kapsamında, Polis Memurları Arslan ve Şahin tarafından, terörle ve bölücü faaliyetler konularında güncel örnekler verilerek terör örgütü unsurları ve tehlikeli cemaat yapılanmalarının militan kazanma yöntemleri, dikkat edilecek hususlar ve önlemek için yapılacaklar anlatıldı. Ayrıca üniversite gençliğinin bölücü faaliyetler konularında dikkat etmesi gereken hususlar vurgulandı.

Konferansın ardından İlçe Emniyet Müdürü Secaattin Aktay ise yaptığı konuşmalarında bölücü amaçlarla yükseköğretim gençliğine yaklaşamaya çalışan mihraklara karşı gençliğimizin uyanık olması gerektiğini belirterek, bu konularda tecrübelerini paylaştı.

Etkinlik, Tavşanlı Yerleşkesi içindeki Tavşanlı Şehitleri Cevizliği’nin ziyaretiyle sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?