in ,

Tavşanlı’da sünnet şöleni

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:267karakter

 

Tavşanlı Belediyesi tarafından bu yıl 36 çocuk sünnet ettirildi. Çocuklar için Mevlid-i şerif okundu, altın ve bisiklet hediye edildi

3 Eylül Tavşanlı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümü ile 23. Geleneksel Leblebi ve Kömür Festivali etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu sene de sünnet şöleni düzenlendi. Daha önce Tavşanlı Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 36 çocuğun ailesine yemek ikram edildi ayrıca çocuklara altın ve bisiklet hediye edildi. Etkinlikler, Ada Mesireliği’nde bulunan Ada Düğün Salonu’nda Mevlid-i Şerif okunması ile başladı. Mevlid-i şerif okunup ve dua edilmesinin ardından sünnet konvoyu oluşturuldu. Sünnet çocuklarına konvoy ile şehir turu attırıldıktan sonra aileleri ile birlikte Ada Düğün Salonu’nda yemek ikram edildi.

Programın sonunda Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve diğer protokol mensupları tarafından çocukların hediyeleri olan altın ve bisikletler takdim edildi. Sünnet çocukları gün boyunca Tavşanlı Belediyesi tarafından Ada Mesireliği’nde oluşturulan oyun alanlarında gönüllerince eğlendi.

Sünnet şölenine Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti İlçe Başkanı Ali Özden, İlçe Emniyet Müdürü Güven Türkmen, Belediye Başkan Yardımcıları Naci Erarslan, Mehmet Ali Akar ve Furkan Dinçer katıldı. Protokol, sünnet şöleninin ardından Ada Mesireliği’nde Tavşanlı Belediyesi tarafından açılan workshop stantlarını gezdi.

Haberimizi puanlar mısınız?