içinde ,

Tavşanlı’da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilçede yürütülen yatırım ve projelerin aksamadan devam ettiğini söyledi

Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bu çerçevede Bedesten ve yüzme havuzu projeleri devam ediyor. Müze inşaatı yüzde 90, Çukurhan yüzde 50, Göbel Termal Tesisleri’mizdeki bungalov yapılaşması projesinde yüzde 10 seviyelere ulaştık. Tavşanlı geneli 15 adet semt sahası ve 4 adet halı saha için ihale yapıldı ve Nisan ayı itibariyle çalışmalar başlayacak. Onun haricinde Belediye olarak bizim kendi çalışmalarımız var. Yeni mezarlık sahasındaki gasilhane ve Çukurköy’deki düğün salonunun arka tarafından eski köy hizmetleri binasının bulunduğu alandaki yeni itfaiye binasının inşaat çalışmaları belediyemiz marifetiyle devam ediyor. Ayrıca Dağçeşme Mahallesi’ndeki Zincirli Kaya Seyir Terası ve Millet Bahçesi projesi de yüzde 60 seviyelerine geldi” şeklinde konuştu.

Yeni dönemde Belediye’nin hareket kabiliyetini arttırıcı ve biraz daha ekonomik davranmak amacıyla belediye personeli ve ekipmanlar marifetiyle yapılacak işlere daha fazla ağırlık vereceklerini ifade eden Güler, “Gerekçe ise şu; maliyetler yüzde 46-50 civarında arttı. Hiçbir müteahhit ihalelere direk katılmak istemiyor. Onlar da kendilerine göre haklı. Ancak biz de bu yönde tüm tedbirlerimizi aldık. İnşallah kendi ekipman ve personelimiz ve kendi kabiliyetimizle Tavşanlı’da çoğu işi bundan sonraki dönem içerisinde kendimiz yapıyor olacağız” dedi.

‘KORONAVİRÜS OLMASINA RAĞMEN ÇALIŞMALARINI AKSATMADAN SÜRDÜREN BİR LİDERİMİZ VAR’

Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçildiğini ve bu hususta AK Parti Hükümeti’nin yoğun bir gayret sarfettiğini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Hükümetimiz maaşların düzenlenmesi konusunda gerekli atılımları yaptı. Hayatımız biraz kolaylaştı gibi. Ancak şikayetçi olduğumuz konular var mı? Evet var. Emin olduğum bir husus da var ki bunlar da çözülecek. Mesela elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili konuda hükümetimiz bir arayışın içerisinde girdi. Çözüm yolu üzerinde çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan her bir birey bu ülkeyi yönetenler tarafından çok değerlidir. Gecesini gündüzüne katan bir devlet idaremiz var. Hatta koronavirüs hastalığına yakalanmış olmasına rağmen devleti, milleti ve tüm Müslüman coğrafyası için çalışmaya devam eden liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Rabbim ona uzun ömürler versin. Bu mana da bizim devlete olan inancımızı kaybetmememiz gerekiyor. Her gün yalan üstüne yalan ile bu ülkenin vatandaşlarının kafasını karıştırmak isteyen zihniyetlere, anlayışlara meydan vermemek gerekiyor. Ben bu hassasiyeti vatandaşlarımızın da taşıdığına inanıyorum. Bizler bu devletin bekası için varız. Gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz. Her koşulda, her şartta, her türlü mekanda kamusal menfaatleri korumaya dönük kararlar almaya devam ettiğimizin bilinmesi gerekiyor. Halkımızın günü aydınlık, yaşamları sağlıklı, evleri bereket olsun diyorum” ifadelerini kullandı.