in ,

Tavşanlı’da zabıtadan market denetimi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:235karakter

Tavşanlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, büyük marketlere giderek fiyat denetimi yapıyor

Tavşanlı’da halkın sağlığını ve tüketicinin haklarının korunması için denetimler yapan Tavşanlı Belediyesi zabıta ekipleri, özellikle zincir marketler ve mahallerde bulunan büyük marketlerde temel ihtiyaç malzemelerinin raf ve kasa fiyatlarını karşılaştırıyor. Son tüketim tarihi, gramaj ve etiket gibi konularda denetimlerini sıklaştıran zabıta müdürlüğü belirli aralıklarla fiyatlar üzerindeki değişimleri raporlayarak Ticaret İl Müdürlüğü’nü bilgilendirecek.

HER ÜRÜNDEN ÖRNEKLER ALINIYOR

Bu kapsamda gün boyu marketlere giderek sorumlu market müdürleri eşliğinde tutanak hazırlayıp, vatandaşların temel mutfak malzemeleri olan yağ, un, yumurta, şeker, peynir, mercimek, pirinç gibi bakliyat ürünleri ile tuvalet kağıdı ve temizlik ürünleri gibi ürünlerden birer örnek alınarak raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı. Belediye ekiplerinin zincir marketlerde yaptığı denetimler alış veriş yapan vatandaşlardan destek görüyor. Tavşanlılılar döviz kurundaki artış esnasında hızla yükselen fiyatların, dövizdeki sert düşüşe paralel olarak market yetkilileri tarafından aynı hızda indirilmesini bekliyor.

#kütahya #kütahyadanhaber #market #tavşanlıbelediyesi #denetim #fahişfiyat #kütahyahaberler #zabıta #tavşanlı #kütahyahaber #sondakikakütahya

Haberimizi puanlar mısınız?