in

Tavşanlılı öğrenciler Teknofest’e uğurlandı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:407karakter

 

Tavşanlı’dan 240 öğrenci Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’e uğurlandı

Konuyla ilgili açıklama yapan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, TCDD ile işbirliği yaparak ilave vagonlarla öğrencilerin teknolojinin kalbinin attığı İzmir’e taşındığını söyleyerek, “Buradan trenle gönderdiğimiz öğrencilerimizi İzmir’de görevli Vali Yardımcısı ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü karşılıyor. Çocuklarımızı tren garından alarak TEKNOFEST’in yapıldığı Çiğli Havalimanı’na naklini sağlıyorlar. Ayrıca öğrencilerimizin başında görevli öğretmenleri de bulunuyor” dedi. “Amacımız çocuklarımıza bilimi, teknolojiyi sevdirmek ve bu alana ilgi duyan öğrencilere de destek olmak” diyen Başkan Güler, “Eminim ki, TEKNOFEST’i gören, oradaki teknolojik eserleri ve çalışmaları yakından inceleyen öğrencilerimizin hayata bakış açıları da değişecektir” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin TEKNOFEST ile hayallerindeki hava araçlarını yakından görme ve onlara dokunma imkanı bulduğunu anlatan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ana teması savunma sanayisi olan TEKNOFEST, dünyanın savunma sisteminde bakış açılarını değiştiren ve gurur kaynağımız olan yerli ve milli araçlarımızın sergilendiği yer. İlçemizden öğrencilerimizi bu gurur kaynağı olan festivale taşımamızda paydaş olan Kütahya ve İzmir valiliklerimize, öğrencilerimizle bizzat ilgilenen İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak’a, TCDD Genel Müdürlüğüne, AK Parti Kütahya Milletvekilimiz Mehmet Demir’e, İzmir milletvekillerimize, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan’a, Tavşanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, TCDD Tavşanlı Gar Müdürlüğü’ne, Taşımacılık A.Ş. Yolcu Hizmetleri Şefi Ali Kara’ya ve belediye başkan yardımcılarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada öğrenci velileri de çocuklarının TEKNOFEST’e götürülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Festival; havacılık savunma sanayi araçlarının sergilenmesinin yanında, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler ve bilim şovları başta olmak üzere çok sayıda bilim ve kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Teknoloji ve girişim yarışmaları da düzenleniyor.

Haberimizi puanlar mısınız?